Kontracepcija

yasmin i proliv

Poštovani, pijem Yasmin tablete, 3-4 sata nakon popijene 15. tablete iz pakovanja imala sam mekšu stolicu, ne znam da li bi se moglo smatrati prolivom. Posle toga nisam imala problema. Dodatnu tabletu nisam popila. Sutra mi je poslednja tableta iz pakovanja, pa me interesuje da li moram da nastavim sa sledećim pakovanjem bez pauze. Da li je moguće koristiti dodatnu zastitu par nedelja, sa redovnom pauzom od 7 dana. Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedam dana pauze kao i inače.

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mariii48

Poštovanje, pijem Daylette već 5 meseci redovno u 18h. Danas sam imala jak proliv u 20h i popila sam još jednu tabletu oko 21h. Da li sam zaštićena i kako da nastavim da pijem pilule ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštićeni ste. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta u uobičajeno vrijeme.

mariii48

Izvinite dakle nema veze što pijem tabletu za dan unapred tj. što ću imati jednu manje u pakovanju ? I normalno da popijem 4 placebo kad dodje red i novo pakovanje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema veze. Ciklus će biti kraći za jedan dan, a zaštita se neće umanjiti.

mariii48

Poštovani imam pitanje. Ponovila mi se situacija sa prolivom od pre par dana i ponovo sam popila još jednu tabletu. Da li i dalje važi to da ću sad imati dve manje ili ?

mariii48

Izvinjavam se, ispravka, danas mi se u roku od 2 sata desio jak proliv nakon popijene regularne pilule u 18h, dakle popila sam dve sledeće za svaki, da li je to problem i da li bi bilo pametno da kupim rezervnu kutiju iz koje ću popiti toliko tableta koliko bi mi falilo do početka nove ? Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za novom kutijom. Nastavite do kraja i počnite s novom kutijom. Ne može se ništa desiti osim što će ciklus biti kraći.

mariii48

Malo sam se zabrinula pošto nije samo 1 pilula bila. Dakle nije važno što su to 3 pilule u roku od dve nedelje izgubljene, pošto bi trebalo da popijem po ovome što mi je ostalo još 2 bele i onda placebo, tj. zaštićena sam i tokom tih dana ?
Hvala najlepše

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštićeni ste cijelo to vrijeme.