Kontracepcija

Yasmin-početak zaštite

Mispel

Poštovani,
započela sam primjenu kontracepcijskih tableta Yasmin,uzela sam prvu tabletu na prvi dan menstruacijskog krvarenja.Zanimalo me koliko vremena treba proć da kontracepcijske tablete počinju sa njihovom zaštitom?Imam jos jedno pitanje,prilikom početka uzimanja imala sam jaču prehladu,pa sam uzimala Lekadol,ima li to veze sa smanjenjem zaštite?
Unaprijed zahvaljujem.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

O ovome je često bilo govora na portalu, pa si malo pročitajte. Inače djelovanje nastupa odmah, a Lekadol nije utjecao na zaštitu.