Kontracepcija

Yasmin/prijevremeno krvarenje

evah

Pozdrav!
Pijem Yasmin tablete vec 10 mjeseci i dobro sam ga podnosila. Prosli mjesec sam bila na redovnom pregledu i sve je bilo ok.
Jucer sam pocela krvariti ( ne toskasto neko normalno ako i kad imam menstruaciju), iako bi tek danas trebala popiti zadnju tabletu ovog ciklusa.
Inace mi krvarenje zapocinje 3-4 dana nakon sto popijem zadnju tabletu.
S obzirom da sam na poslovnom putu slijedcih mjesec dana nemogu se javiti svojem lijecniku.
Molim Vas da mi date savijet kada da pocinjem s novom kutijom - odmah nakon sto zavrsim s ovom (dakle sutra) ili da normalno napravim pauzu tjedan dana???

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Normalno poijte zadnju tabletu i normalno nastavite novu kutiju nakon pauze od 7 dana. Krvarenje vjerojatno i jest od stresa zbog putovanja.