Kontracepcija

yasmine...

dragana

postovanje.
zanima me djelotvornost niskokoncentriranih oralnih hormonskih kontraceptiva(kao što je npr. yasmine) u odnosu na višekoncentrirane(koji su u upotrebi od ranije..)???
Je li moguće da koncentracija kontraceptiva bude preniska za individuu u postizanju ciljanih učinaka??

doc. dr. sc. Branko Radaković

Moguće je da koncentracija "kontraceptiva" bude preniska, no to je moguće samo u izvanrednim situacijama kao što je izostanak dulje od 12 sati u uzimanju pilule ili korištenje nekih drugih lijekova paralelno s niskodozažnim kontraceptivima.