Kontracepcija

Yaz i nuspojave

Conthoriana

20.12. sam počela uzimati Yaz pilule na prvi dan ciklusa. Naime u isto vrijeme sam i dobila virozu od koje se trenutno oporavljam,ali zadnja dva dana imam laganu bol u lijevoj ruci koja se proteze od lopatice lijevog ramena do nadlaktice i pomalo oko koljena (no, kako sam prije par godina imala operaciju koljena, mozda je zbog tog i promjene vremena). Ali da li bi ova bol u ruci mogla biti uzrokovana uzimanjem Yaz tableta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je to reći samo na temelju iznesenih podataka. Simptomi koje navodite mogu biti nuspojava tableta (iako vrlo rijetko), ali i viroze koju ste imali.

Conthoriana

Vjerojatno je zbog viroze jer sam tokom nje imala jaku bol u mišićima.
Krvna pretraga je bila uredna te ovo nije konstanta bol, više kao povremena tupa bol i samo kada mirujem duze vrijeme. Nema oticanja ni promjene boje koze.

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju radi se o virozi.