Kontracepcija

Spolni odnos tokom kontracepcije

bp05141999

Dobar dan, naime imam jedno kratko i jasno pitanje, nadam se da cete mi pomoci!
Pijem kontracepcijske tablete claxi vec drugu kutiju, zanima me, sto ako se mome partneru omakne i svrsi unutar vagine? Hocu li ostati trudna ili ce kontracepcija sprijeciti trudnocu?

Unaprijed Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko redovito uzimate tablete ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

zabrinuta55555

Poštovani, imam jedno pitanje koje me stalno muči, pijem kontracepcijske tablete 10 mjeseci i uvijek koristimo partner i ja prezervativ tijekom spolnog odnosa. Prije mjesec dana imala sam spolni odnos prvih par minuta brz zaštite a pri toga smo se zadovoljavali oar minuta. Sad me zanima da li je moguća trudnoća zbog tih par minuta spolnog odnosa, partner je bio dosta blizu pri kraju, pa ne znam da li je predejakulat dospio u rodnicu... Dobila sam mjesečnicu 11.12.prvi dan je mjesečnica bila jača a ostala 3 dana jako smeđi iscjedak, stalno moram mokriti već 3 tjedna te me je stah trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da koristite kontracepcijske tablete trudnoća nije moguća niti u slučaju ejakulacije u rodnicu.

Morticia

Postovani, pijem kontracepcijske pilule vec nekoliko godina, desilo mi se da sam imala ciklus, pocela piti tablete popila prvu, pa drugu zaboravila, treci dan popila obje. Imala sam odnos u tom periodu. Kolike su sanse za trudnocu i da li mislite da je potrebno i pilulu za dan poslije da popijem ?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za tabletom za dan poslije. Mogućnost ovulacije je samo teorija.

Lulu1234

Postovanje! Gin. Mi je prepisala belare zbog sindroma policisticnih jajnika ali imala sam nekih nuspojava pa mi je rekla da ih prestanem piti. Prestala sam ih piti taman kad sam popila 21. Tj. Zadnju tabletu i dan nakon toga imala sam odnos s partnerom i nisam sigurna ali mislim da je malim djelom ejakuirao u mene. Nisam se brinula jer sam zakljucila da sam svakako zasticena bila zbog pilula ali tjedan dana nakon odnosa pocela sam imati uzasne mucnine i povracanje najvise ujutro vadila sam krv i doktorica kaze da je viroza u pitanju ali problem je to sto moj ciklus inace traje od 31-35 a evo vec je proslo 35 dana da nisam dobila menstruaciju pa me samo zanima vase misljenje da li je moguce da je trudnoca u pitanju? I zaboravila sam spomenut dva dana nakon odnosa imala sam smeđkasto krvarenje koje je trajalo samo dva dana i onda prestalo, jel to normalno s obzirom na to da sam pila belare?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje koje ste opisai je normalna pojava nakon kontracepcije. Mogućnost trudnoće je samo puka teorija. Za svaki slučaj možete uraditi test.