Kontracepcija

Yaz i uranjena menstruacija?

fila22

Postovani doktore,
Pri kraju sam druge kutije Yaz tableta i na 22. Aktivnoj tableti mi se pojavio malo jaci smedji iscjedak(moram stalno mijenjati dnevni ulozak), boli me donji dio stomaka tocno kao kada dobijem, ja sad ne znam je li to menstruacija ili sto? Danas moram popiti zadnju aktivnu i sutra prelazim na Qlairu zbog glavobolja kod Yaza.
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. U pravilu prestaje nakon dva do tri ciklusa uzimanja kontraceptiva.