Kontracepcija

Yazz i Bactrim

almiii

Da li Bactrim ublažava djelovanje kontracepcijske tabelte? Imala sam upalu mokraćnih kanala pa mi je doktor dao ove tabelte da pije uz kontracepcijske,ali se nisam sijetila da pitam je li se moram dodatno zastiti onda.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.

Anastasija543

Poštovani, zanima me da li na daylette utiče Baktrim i da li treba neka zaštita
U upustvu leka Daylette stoji navedeno koji lekovi mogu da smanje dejstvo kao na primer za tuberkulozu, ali nigde nema antibiotika
Dok u upustva za Bactrim piše da lek može da utiče na dejstvo nekih lekova i da se posavetuje sa doktorom, i poslednja stavka su nabrojane pilule za kontracepciju. Ja sam na pauzi od 4 dana pila taj lek, sva četiri dana i normalno peti krenula sa novom kutiju i taj dan više nisam pila antibiotik, i posle tri dana od nove kutije imala nezaštićene odnose, da li sam smanjila zaštitu i da li ima šanse za trudnoćom? (Kontacepciju pijem bez greške, svaki dan, u isti sat)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Bactrim nema utjecaja na učinkovitost kontraceptiva. Ne postoji mogućnost trudnoće.