Kontracepcija

zaboravila pilulu

distriktgirl

Pocela sam da pijem Logest,bila mi je to 2.tableta iz drugog pakovanja!Medjutim dan kada sam trebala uzeti trecu tabletu otisla sam u drugi grad i zaboravila da ponesem tablete.Prestala sam ih piti dalje,pa sam danas dobila menstruaciju,tj.cetvrti dan od neuzimanja pilule.Zanima me sad,da li mogu poceti piti pilulu nakon sedmog dana menstr.ili moram pricekati sljedecu menstruaciju??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete i jedno i drugo, ali ako počnete sad nakon 7 dana, još dva tjedna koristite i dodatnu zaštitu.

Velikapanicarka

Pozdrav, pocela sam piti dayyla (21 bijelu,7 zelenih) pilule 23.07., tada sam popila prvu, sve sam redovito pila, ali menstruacija mi je uranila odnosno dosla na 3. dan zelene pilule, nisam znala sta da ucinim odnosno da li da nastavim pit zelene ili da prijedem na novu kutiju bijelih, taj prvi dan menstruacije sam popila zelenu jer mi je ginekolog bio na godisnjem, sutradan sam nazvala dezurnog ginekologa te mi je ona rekla da pocnem s novom kutijom bijelih. Znaci prvu bijelu tabletu sam popila 2. dan menstruacije s tim da je pauza odnosno zelene tablete su trajale samo tri dana. 6 ili 7 dana nakon pocetka ciklusa imala sam odnos i bilo je ejakulacije unutar mene jer sam skroz zaboravila na taj indicent s pilulom. Zanima me postoji li sansa za trudnocu? U uputama mi ne pise nista s obzirom da se radi o uranjenoj menstruaciji. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalno je da ste dobili krvarenje u vrijeme uzimanja placebo tableta (7 zelenih) i nije trebalo početi s bijelima. Budući da ste ih krenuli uzimati nastavite do kraja. Bez obzira na sve, trudnoća nije moguća jer se radilo o placebo tabletama.

Velikapanicarka

Hvala vam na odgovoru.
Znaci ubuduce bi trebala samo nastaviti pit tablete po sabloni neovisno kada se pojavi krvarenje?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je.

Innanna

Poštovani zaboravila sam popiti dvije pilule (claxi) tocnije 17 i 18 no jutros sam se sjetila da nisam popila 18 te sam ju popila odmah oko 9h i kad sam pogledala malo bolje u blister primjetila sam da nisam popila niti 17 tabletu i sad ne znam sto da radim, a inace tablete pijem svaki dan u 23h dali da popijem i tu 17 pa navecer nstavim po redosljedu piti ili da tu 17 zanemarim ili sto

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete prekinuti s uzimanjem tableta i napraviti 7 dnevnu pauzu u kojoj će nastupiti krvarenje. Nakon toga počnite s novom kutijom.

Alrak

Pozdrav, pijem donella kontracepcijske pilule u 5 i 9 mjesecu sam napravila pauzu jer nisam na vrijeme stigla nabaviti tablete (nije ih bilo u ljekarni). Zanima me mogu li nastaviti piti tablete opet kada dobijem menstruaciju, ima li to nekakvih posljefica po organizam. Takoder sam primjetila da se puno vise znojim od kad ih ne pijem, moze li to biti posljedica ne uzimanja istih? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete nastaviti s uzimanjem pilula. Mnogo stvari može utjecati na pojačano znojenje. Kod nekih žena se ono može javiti u sklopu pms-a, a kontracepcijske pilule to donekle mogu ublažiti.