Kontracepcija

Zaboravila sam popiti dvije pilule

laurita2604

Poštovani, već oko godinu dana koristim pilule Yaz, te sam dana 01.07.imla odnos, ali sam uredno prije toga popila 13 tabletu iz blistera, tj. 6 tabletu u 2 redu, nakon ćega sam naredna dva dana 2 i 3.7. zaboravila popiti tablete. Da li postoji mogućnost od trudnoće, te da li mi možete kazati da li da sada nastavim sa korištenjem pilula ili da ih prestanem piti.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Sa poštovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji. Dalje do kraja blistera uzimajte preostale . Bijele bacite.

sil555

Poštovani, zaboravila sam ovaj vikend popiti dvije pilule za subotu i nedjelju i popila sam ih danas ujutro (pon) jer inace pijem pilule navecer, pa danasnja slijedi tek oko 9 navecer. Ovo mi je zadnji tjedan. Ostale su mi jos 4 pilule do kraja, dali da radim pauzu ili da nakon te 4 nastavim s drugim blisterom odmah? Kad cu biti ponovno skroz zasticena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s novim blisterom odmah, bez stanke. Tijekom idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

matea1996

Pozdrav, nakon sedmodnevne pauze 27.9 nisam pocela.odmah piti pilule nego 29.9.. 27.9 sam imala nezasticeni odnos prilikom koje je decko ejakulirao u mene. Postoji li mogucnost od trudnoce? Takodjer bih htjela.odgoditi menstruaciju ovaj mjesec koristenjem novog blistera bez pauze, ali koliko je to pametno ako je trudnoca ipak moguca? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće postoji..Preporučam da ipak ne odgađate menstruaciju.

Zzb

Poštovani,
pijem Yasmin pilule već 10ak godina.
Danas sam shvatila da nisam popila prve dvije pilule u 2. tjednu. Uzela sam ih sada u 9 sati ujutro, a inace ih uzimam u 20,00 sati. Zanima me dali da dalje nastavim normalno sa uzimanjem kontracepcije i što je sa zaštitom.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Ovaj ciklus savjetujem dodatnu zaštitu.