Kontracepcija

"Zaboravljen "Triquilar-manje od 12 h

hipolita

Molim Vas za savijet,
jučer navečer(03.10.07) sam zaboravila uzeti Triquilar (trebala sam uzeti zadnju crveno-smeđu tbl.), međutim uzela sam ju jutros, 9 sati nakon uobičajenog uzimanja.
Večeras trebam uzeti prvu žutu tbl.
Zanima me da li mogu u petak navečer (05.10.07) imati spolni odnos bez zaštite, ili je rizično pošto sam crven-smeđu tbl. uzela 9 sati kasnije?

Zahvaljujem se na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ja bih na vašem mjestu koristila dodatnu zaštitu.