Kontracepcija

Zaboravljena pilula

Maree955

Prvi put za 5 god. Sam zaboravila da popijem pilulu. Ustajem jutros i vidim ostao petak, a subota je. Pijem logest, inace. Sta mi je ciniti? Da produzim sa jos jednim pakovanjem?

Ivo Balenović, dr. med.

Ovisi koja je pilula propuštena. Uzmite propuštenu tabletu. Ako je iz prvog tjedna, idućih tjedan dana koristite dodatnu zaštitu. Ako je iz drugog tjedna zaštita se neće smanjiti. Ako je tableta iz trećeg tjedna, možete prskočiti pauzu i nastaviti s novim pakiranjem.

Maree955

Ostalo mi je jos 2 pilule u pakovanju. Odmah sam popila i redovnu i zaostalu.

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju zaštia se nije smanjila. Možete uraditi uobičajenu pauzu, pa krenuti s novom kutijom ili nastaviti bez pauze. Nije potrebna dodatna zaštita.

Maree955

Ja se izvinjavam na uznemiravanju i pitanjimaa.
Znaci nije neophodno produzavanje sa jos jednom kutijom. A da li postoji sansa za trudnocu, posto u petak nisam popila pilulu, a uvece smo imali odnos(nije zavrsio u mene), potom sam u subotu popila 2 pilule, nedelju i ponedeljak redovno i sad bih trebala pauzirati? Jer ukoliko postoji sansa, nastavila bih sa jos jednom kutijom. Moram da ispitam, posto se plasim trudnoce.

Hvala Vam punoo

Ivo Balenović, dr. med.

Nije potrebno nastaviti s novom kutijom.

zivka123

popila sam u petak 22.pilulu koju sam trebala u subotu..tako da mi je 21. ostala
da li da danas(subota) nastavim sa 23 ili da popijem 21 koju sam propustila..
inače pijem Qlaira godinama..
šta je ispravno..
odnos sam imala uu petak kad sam greškom popila subotnju pilulu
hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svejedno je da li ćete danas uzeti 21. ili 23, tabletu. Sadrže iste koncentracije hormona.