Kontracepcija

zaboravljena pilula..

mala2806

postovana doktorice
molila bih da mi pomognete. zaboravila sam popiti kontracepcijsku pilulu. menstruaciju sam dobila prije tjedan dana,u cetvrtak,4.3.i trajala je do ponedjeljka,u petak,5.3. sam počela piti novu kutiju pilula. u srijedu,10.3. nisam popila pilulu. danas (cetvrtak,11.3.) sam ju popila i sljedecu u uobicajeno vrijeme. spolni odnos sam imala u nedjelju. buduci da je proslo vise od 12 sati da je nisam popila, moze li se jos nesto uciniti da sprijecim mogucu trudnocu?
zahvaljujem na odgovoru...

Natalija Beljo, dr. med.

E sad ne znam koliko dugo pijete kontracepciju ali i to šta ste ju zaboravili ne igra ulogu jer je odnos bio tri dana prije samo sad morate imati dodatnu zastitu u idućim odnosima dok ne dobijete mjesećnicu.

majiiicaa

Poštovanje, nakon sedmodnevne pauze drugu pilulu umjesto u 00:00 navecer, popila sam u 7 ujutro, da li sam napravila neki problem i je li zastita umanjena ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije smanjena.

toma2905

Poštovani molim Vas odgovor. Uzimam Lyndinette 30 vec 2 godine. Ovaj mjesec popila sam prvu aktivnu pilulu na vrijeme medjutim drugu po redu sam popila sa vise od 12h zakasnjenja nakon 18 sati, druge pilule sam nastavila piti u uobicajeno vrijeme. Da li postoji mogucnost trudnoce buduci da je prvi aktivni dan bio petak, drugi subota kada sam imala nezasticeni spolni odnos?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost da će se zbog kašnjenja s tabletom od nekoliko sati više nego je preporučeno reaktivirati složeni hormonski mehanizam hipotalamus - hipofiza - jajnik, te doći do ovulacije je samo teorija gotovo ravna nuli. Dakle, ne postoji mogućnost trudnoće.

Tina_mech

Poštovani, pauzu od 7 dana sam skratila na 4 jer sam si htjela pomaknuti cikus (te sam tako tablete pocela uzimati 5. dan pauze, tocnije 27.9). 2. dan uzimanja tableta 28.9 sam zaspala i pilulu sam popila tek nesto malo nakon 12 sati, te taj dan normalno uzela i propuštenu i uobičajenu tabletu. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako sam u nedj. 29.9 imala nezaštićen odnos ( naime znam da je dobro paziti sljedećih 7 dana, no došlo je do puknuća kondoma) isprike na dugom postu i unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.