Kontracepcija

Prelazak sa Yaz na Qlaire

loren88

Poštovani,
pijem zadnjih dvije godine Yaz pilule,ali zbog učestalih glavobolja pogotovo tijekom uzimanja placebo tableta, moja doktorica ginekologinja prepisala mi je Qlaire pilule.Ako sam ju dobro razumjela,ja trebam popiti zadnju tabletu iz Yaz kutije, sa djelatnom tvari bez placebo tableta i preći normalno na Qlaire.
Da li sam u pravu,i jesam li odmah zaštićena od trudnoće?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobro ste shvatili. Bez uzimanja placebo tableta pređite na nove tablete i zaštita neće biti smanjena niti u jednom trenutku.