Kontracepcija

Zaboravljena pilula u prvom tjednu

lucccii

Bok, pijem diane 35 vec 4 mjeseca u 9 sati ujutro. Nakon pauze od 7 dana pocela sam piti novi blister i drugi dan sam zakasnila sa tabletom 5 sati jer sam je popila u 14h, a treći dan sam zakasnila tocno 12h i 15 min jer sam tabletu popila u 21 h i 15min, imam redovito odnose pa me zanima da li je potrebna dodatna zastita ili mogu imati odnose bez dodatne zastite? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete imati odnose bez zaštite. Kontracepcijska učinkovitost nije smanjena.

Dakiii

Poštovani,
Triquilar pijem više od pola godine. Prekjučer sam popila 3. tabletu iz blistera te isti dan imala spolni odnos u kom je partner ejakulirao u mene. Idući dan, odnosno jučer, sam zaboravila popiti 4. tabletu i popila sam ju danas nakon 18 sati. Današnju (5.) tabletu ću popiti u uobičajeno vrijeme. Je li to u redu, ili trebam i 5. tabletu popiti odmah uz zaboravljenu 4. ? Postoji li šansa za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Ne postoji mogućnost trudnoće.