Kontracepcija

Zaboravljena tableta

joojc_

Zdravo,

Pijem Yaz tablete, i zaboravila sam da popijem pilulu za 12 dan. Inace ih pijem svaki dan u 18h. Pilulu sam popila 13. dana u 9 ujutru i uvece cu nastaviiti normalno sa pilulom za taj dan. Da li treba da pripazim neko vreme?

Drugo pitanje. Imam 22 godine i pusim, da li to smanjuje dejstvo tabletica?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate imati dodatnu zaštitu do kraja aktivnih pilula.

tama95

Pozdrav,

pijem Diane pilule vec duze vrijeme. zaboravila sam popiti prvu pilulu u pakovanju, posle pauze dakle. Mogu li otpoceti novo pakovanje dan kasnije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

Mamaa2

Postovani...pijem pilule 3 mj.uvijek redovno i na vrijeme..medjutim danas umjesto u 18.00 h.popila sam u 00.20..imam li razloga za brigu..i treba li dodatna zastita 2 tjedna.? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatno. U okviru dozvoljenog je.

FruJovana93

Poštovani,
Pijem Lindynette 20 i treće nedelje uzimanja tableta sam zaboravila da popijem tabletu, a sutra dan sam dobila menstruaciju. (13.11.) U konsultaciji sa uputstvom sam rešila da napravim pauzu od 7 dana i počnem sa novom kutijom (ostalo mi je još 4 tablete u pakovanju). U međuvremenu sam imala odnos (14.11.) pri čemu nismo koristili dodatnu zaštitu. Zanima me da li da počnem da pijem tablete 19.11. ili da sačekam da vidim da li sam trudna?
Hvala Vam unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna u pauzi uzimanja. S 19.11. krenite s novim blisterom.

meri210

Poštovani,
Pijem Yaz kontracepcijske tablete i u trećem tjednu (17. dan) sam zaboravila popiti tabletu. Uzela sam je s 20ak sati zakašnjenja i dalje nastavila normalno piti. Taj dan i tjedan dana nakon toga imala sam nezaštićeni odnos. Trenutno sam na razdoblju placebo tableta i očekujem mjesečnicu sutra ili preksutra, ali me zanima kolika je vjerojatnost trudnoće? Je li potrebno napraviti test prije započinjanja s novom kutijom?
Hvala lijepo!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je minimalna. Test možete napraviti ukoliko izostane mjesečnica.