Kontracepcija

Zaboravljena pilula

makronka

Postovani!
U cetvrtak sam trebala zapoceti sa novom kutijom logesta ali posto sam bila na putu, nisam bila u mogucnosti kupiti novo pakiranje te sam ga kupila danas u subotu.
Zanima me koji bi bio najbolji nacin ponovnog koristenja pilula? Mogu li odmah veceras poceti piti, ili da cekam slijedecu menatruaciju te pocnem sa prvim danom?
Takoder me zanima od kad onda ide zastita?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete odmah početi s tabletama, ali idućih 7 dana obavezno koristite dodatnu kontracepciju.

zekoslav712

Pozdrav!

Pijem Diane 35 vec vise od dvije godine i dosad je sve bilo okej. Ali,ovaj mjesec zbog puno obaveza na fakultetu i u obitelji zaboravila sam popiti 2 tablete... tj, jednu tabletu u ned i popila sam ju zajedno s tabletom u pon (6. Tabletu sam popila sa 7.) i nakon toga sam zaboravila popiti 8.koju sam popila zajedno sa sljedecom,a dalje sam pila uobicajeno svaku vecer...u subotu sam imala odnos s deckom,ejakulirao je u mene,a danas osjetim cudne bolove u donjem dijelu trbuha,poput onih menstrualnih pa me zanima imam li razloga za brigu i postoji li mogucnost trudnoce?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da već dugo uzimate kontracepciju šanse za trudnoćom su minimalne, ali one ipak postoje budući da niste redovno uzimali u zadnje vrijeme.

Mm34

Postovani, koristim diane35 nesto duze od godinu dana, s tim da sam 4.09. Na prvi dan menstruacije pocela piti nakon jednomjesecne pauze. Problem je u tome sto sam prve dvije tablete popila oko 2 ujutro, a zatim sam sa trecom nastavila oko 10-11 ujutro. Ne sjecam se tocno koja, ali zaboravila sam popiti petu tabletu te sam iduci dan popila dvije i dalje nastavila normalno. Sinoc, 14.dana imala sam spolni odnos s ejakulacijom. Postoji li rizik za trudnocu? Hvala

Mm34

Ispricavam se ako sam malo nejasno napisala, ne sjecam se tocno koja tableta je zaboravljena, mislim da je peta, ali moguce da bude i 6. Ili 7. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako minimalna mogućnost trudnoće postoji.

Mm34

Postovani, preporucate li mi onda hitnu kontracepciju dok jos imam vremena ili nema smisla sada? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Možete, za svaki slučaj.

Mm34

Postovani, da nakon sto popijem hitnu kontracepciju nastavim normalnim redoslijedom s diane 35 i treba li mi dodatna zastita te koliko dugo? Hvala

Mm34

I koliko mi u stvari moze pomoci hitna kontracepcija tjedan dana prije ocekivane menstruacije, nije li se ovulacija vec dogodila, ako je doslo do nje, ili se to ne moze predvidjeti zbog zaboravljene tablte? Hvala

Mm34

Jos bih samo objasnila jer sam citala da sto se duze piju tablete, to je manji rizik od trudnoce ukoliko se zaboravi jedna, pa me zanima buduci da sam jedan ciklus imala pauzu te je ovo pocetak novog ciklusa bio kad sam pocela piti,jel se to racuna kao da sam pocetnik i je li moguce da su se jajnici vec vratili u normalno stanje. Pretpostavimo da je tableta zaboravljena u prvom tjednu i proslo je tocno 7 rizicnih dana kad bi se trebala koristiti dodatna zastita. A ukoliko je tableta zaboravljena u 2.ili 3.tjednu onda ostajem zasticena bez obzira? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zbog neredovitog uzimanja tableta, a i pauze koju ste imali prije toga ne može se znati da li se kod Vas uspio uspostaviti normalni ciklus prekidom kontracepcije. Obzirom na jednu zaboravljenu tabletu do ovulacije vjerojatno nije došlo, ali bolje je za svaki slučaj uzeti tabletu za dan poslije. Do iduće menstruacije nemojte uzimati tablete, već koristite dodatnu zaštitu. Prvim danom krvarenja krenite s terapijom i od tada će početi zaštita.

Mihica77

Postovani!
Zaboravila sam popiti prvu pilulu koju sam morala u srijedu, odmah u cetvrtak sam popila zaboravljenu tabletu za srijedu i onu redovnu za cetvrtak, nastavila sam dalje piti po redu i u subotu ujutro sam primijetila smeđi iscjedak..malo sam zbunjena, o cemu se radi, jeli da prestanem piti i radim pauzu od 7 dana ili da popijem do kraja tablete sve i onda imam pauzu kao i uvijek?
Imala sam spolni odnos, postoji li mogucnosti trudnoce?
Radi se o Lindynetama 20

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanja tableta. Vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Šanse za trudnoću su samo teoretske - gotovo ravne nuli.

Mm34

Postovani, upravo sam primjetila da se pojavio smedji iscjedak. Dakle 5 dana nakon odnosa i 3 dana nakon popijene ella one, imam li razloga za zabrinutost?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je to posljedica tablete.

Mm34

Postovani, smedji iscjedak se pojavio u ponedjeljak, a u noci s ponedjeljka na utorak sam dobila menstruaciju, prvi dan je bila dosta obilnija, ali takva obicno i bude, pa se u srijedu dosta smanjilo i takva je i danas. Malo sam zbunjena jer je uranila 3 dana, a i dosla je taman u vrijeme kad bi moglo nastupiti implantacijsko krvarenje. Iako vise slici pravoj mjesecnici. Bilo je i ugrusaka i prave krvi. Ne znam sto da mislim, mogu li se prestati brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu, to je bila menstruacija koja je uranila zbog tablete. Implantacijsko krvarenje je puno slabije.

Mm34

Postovani, pojavio se bijeli iscjedak jucer, nije stalan, ali javlja se i danas te osjetim tupu bol u donjem desnom dijelu trbuha, ispod rebara, osjetim ju kad se jace smijem ili istezem. Znate li sto bi to moglo biti?