Kontracepcija

Zaboravljena tableta Logesta (više od jedne)

ana-sile

Poštovani, 12.rujna sam prestala sa terapijom znog propustene tablete u zadnjem tjednu. Menstruaciju sam dobila 16. rujna, a novu kutiju sam trebala poceti piti 20.rujna( u uputstvima pise 7 dana pauze, 8 dan poceti piti), no nisam krenula sa terapijom jer sam iskreno zaboravila i propustila sam 5 tableta s danasnjim danom. Pri tome nisam imala spolne odnose nikako ni prije ni poslije. Mogu li poceti uzimati novu kutiju bez obzira ili da pricekam pocetak menstruacije. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete početi s novom kutijom, no zaštita neće nastupiti odmah, nego otprilike nakon tjedan dana.