Kontracepcija

Zaboravljene oilule

makronka

Postovani! 31.3 počela sam piti logest. O ito sam negdje napravila grešku i aplikacija mi pokazuje da bi trebala imati još 1 tabletu a ja ih imam još 3. Pretpostavljam da su propuštene tablete nastale u zadnjem tjednu. Sto mi je činiti?
Nastaviti popiti te 3 tablete i napraviti 7 dana pauzu?
Odmah početi piti novu kutiju te propustiti menstruaciju ovaj mjesec?
Prestati piti ovaj blister, pričekati menstruaciju i na prvi dsn početi piti novu kutiju?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ne znate kada ste propustili tablete, savjetujem da prekinete s uzimanjem, pričekate krvarenje i krenete iznova s novom kutijom.

seny_69

Poštovani, molim pomoć.
Pijem Triquilar tablete 5 godina.
U subotu sam počela novo pakiranje, u srijedu sam zaboravila popiti tabletu, pa sam ju popila u četvrtak zajedno sa tabletom za taj dan.
U utorak sam imala odnos sa snošajem.
Da dalje nastavim piti tablete uz dodatnu zaštitu?

Kolika je vjerojatnost za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatnost trudnoće je samo teoretska. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta, a za svaki slučaj idućih tjedan dana koristite dodatnu zaštitu.

seny_69

Poštovani, hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

makronka

Kako ste mi savjetovali, novu kuriju sam započela sa prvim danom krvarenja. Popila sam 14 tableta bez zaboravljanja u isto veijeme te sam jučer imala odnos sa snosajem. Zanima me dali je zaštita pouzdana? Jučerašnji tabletu sam popila 3 sata ranije jer sam otišla na spavanje.

Ono sto me još zanima je pouzdanost zaštite u slučaju da 23 kada sam počela piti novu kutiju, nije nastupilo pravo menstruacijskog krvarenje nego samo nekakvo oskudnije? Sto ako je menstruacija došla dan, dva kasnije a ja sam počela piti novu kutiju sa prvim znakovima oskudnijeg krvarenja?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita je pouzdana. Nakon 14 dana uzimanja zaštita je potpuna.

makronka

Bez obzira ako čak i nije 23 nastupilo pravo krvarenje nego oskudnije?

Ivo Balenović, dr. med.

To je zbog djelovanja tableta na sluznicu maternice. Ako se želite uvjeriti uradite test.

Hrusty25

Poštovani,
Cura pije lyndynette 0,075mg+0,02mg od 8 mj prosle god...i danas je trebala poceti piti novu kutiju...posto je inace pila u 8 sati navecer...ali danas je popila prvu tabletu u cca 11 navecer...dali je potrebna zastita neko vrijeme i dali smije ostale tablete piti u isto vrijeme kao i prije (8 sati navecer) ?
Hvala puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nije potrebna dodatna zaštita, a tablete može nastaviti kao što je uobičajeno uzimala (u 8 sati).

ana2021

Dobar dan,
Pijem adexu, zaboravila sam 1 tabletu u 2. tjednu uzimanja te sam je popila 11h kasnije nego što sam trebala. Dalje sam normalno sve uzimala te sam u 3. tjednu zaboravila 1 tabletu i popila je sa 8-9h zakašnjenja. Odnose sam imala par dana prije prve zaboravljene tablete te decko nije ejakulirao u mene. Te koji dan poslije prve zaboravljene tablete smo imali odnos di nije uopce doslo do njegove ejakulacije. A nakon zaboravljene tablete u 3. tjednu smo imali odnos 3-4 dana nakon zaboravljene tablete, te također nije doslo do ejakulacije ikakve.
Kakve su šanse da mi je smanjena zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete biti mirni, zaštita nije smanjena. Tek ako se kasni više od 12 sati postoji teoretska mogućnost smanjenja zaštite (praktički je taj period i duži).

makronka

Postovani,

Sinoć sam trebala krenuti piti novu kutiju logesta. Inače pijem u 23, no međutim zaboravila sam te sam prvu tabletu popila danas ujutro u 8. Zanima me kakva je zaštita te jeli potrebno koristiti dodatnu zaštitu u odnosu? Menstruacija je taman završila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za dodatnom zaštitom. Učinkovitost nije smanjena.

makronka

Postovani,

U prvom tjednu uzimanja kontracepcije...opet sam zaboravila popiti sedmu pilulu. Sinoć. Inače pijem oko 23, popila sam danas u 8 ujutro. Nezaštićeni odnos sa ejakulacijom imala sam u utorak oko 21:00.
Ima li potrebe za panikom? Postoji li uopće kakva opcija za hitnom pilulon ukoliko sam na kontracepciji? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za zabrinutost. Kontracepcijska učinkovitost se nije smanjila.