Kontracepcija

Bol u stomaku tokom uzimanja pilula

Maree955

Postovani

Popila sam jednu kutiju logesta i nastavila odma sa drugom, bez pauze.. danas je 7i dan druge kutije i ja osecam bolove u jajniku kao da cu dobiti..
Sta ako dodje do menstruacije tokom uzimanja pilula? Tj da li je to moguce? Ako ne, od cega moze biti bol?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tijekom uzimanja pilula može doći do probojnog krvarenja. Tijekom pauze dolazi do prijelomnog krvarenja (menstruacije). Bol u trbuhu je toliko nespecifičan simptom, da može biti uzrokovan mnogim stanjima.

Maree955

Pa nema od cega da me boli tako stomak, zdrava sam.
Imam bolove u stomaku i ledjima tacno kao kad dobijem.. a sad ne znam jel to u redu, posto sam nastavila sa drugom kutijom odmah, bez prekida.
Jel se moze desiti da dobijem menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Dokle god uzimate tablete nećete dobiti menstruaciju. Moguće je samo oskudno, probojno krvarenje.

Maree955

U redu, hvala Vam puno na odgovorima.
Ranije kad sam produzavala pilule bez pauze nisam imala nikakve tegobe. Sad vidim da mi je sekret mali tamniji.

Jos jednom hvala punoo

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.