Kontracepcija

zaboravljene pilule

marinajm

Poštovani

Menstruaciju sam dobila 29.3.. prvu dianu popila sam 2.4 . .. 7.4 u subotu imala sam odnos a dečko je svršio u mene ... nastavila sam piti diane sve do četvrtka 12.4. kada sam zaboravila, nisam ju popila ni u petak ni subotu... u subotu 14.7 imali smo odnos i svršio je u mene ... popila sam dvije tablete u nedelju navečer i sad sam nastavila normalno .. dali sam mogla ostati trudna? pijem diane 2 i pol godine.. dali to može smanjiti rizik da ostanem trudna? i dali je prerano da napravim test za trudnoču?

Natalija Beljo, dr. med.

Niste ostali trudni.

gospodicna_breskva

Poštovana,

pijem Diane 35 sad već drugi mjesec. Prvi mjesec je sve bilo u redu. Nakon 7 dana pauze nastavila sam s novim blisterom, no prvu tabletu sam povratila nekih 40 minuta nakon uzimanja. Nisam uzimala drugu tabletu nego sam nastavila normalno piti tablete, drugi dan u isto vrijeme. Zanima me koliko dugo moram primjenjivati dodatnu zaštitu?

Unaprijed Vam zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Narednih 10 dana.

petra10690

Poštovani,

pijem Diane-35 već više od godinu dana i ovo mi se prije nije događalo. Uvijek sam dobivala menstruaciju 5. dan nakon uzimanja zadnje pilule,no ovaj mjesec mi se dogodilo da sam potpuno zaboravila popiti tabletu za 19. dan(petak ,20.04.),i 20.dan(subota 21.04.),molim ne osuđujte happy ,stres, faks ,ispiti,pa sam postala zaboravljiva...
uglavnom,te dvije tablete sam se sjetila uzet tek u nedjelju ujutro,i navečer normalno popila tu zadnju nedjeljnu tabletu u 20h. Znam da sam pogriješila ne čitajući upute i da nisam napravila niti jedno od ponuđenih opcija koje tamo pišu,trebala sam odmah nastaviti sa sljedećom kutijom bez pauze,ali pošto to nisam,tražim savjet od vas. Danas je već 6.dan od zadnje pilule,a meni od menstruacije ni traga.Novu kutiju trebam počet uzimati od ponedjeljka 30.04.,pa me zanima šta sad da radim ? čekam menstruaciju pa tek onda odredim novi početak uzimanja pilula?,ili da počnem piti od ponedjeljka novu kutiju kako sam i do sada? ili možda nešto treće.... ne znam trebam li sada raditi neku veću pauzu pošto sam zabrljala ciklus......?

unaprijed vam MNOGO HVALA NA VAŠOJ PAŽNJI I ODGOVORU,nisam znala kome da se obratim,jer do svog ginekologa mi je nemoguće doći ovih dana

eridanis

Poštovana doktorice, pijem Yaz već 2 godine i prvi put mi se jučer dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu, 2. po redu iz blistera.
Imala sam odnose sa zaštitom cijeli prošli mjesec (cijeli blister) zbog antibiotika i nakon toga nisam ih imala uopće (zbog mjesečnice). Zanima me koliko dugo moram koristiti zaštitu zbog ove zaboravljene i je li sve u redu? Hvala Vam unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

petra10690 Sve ok, zaštićeni ste . U pon nastavite piti novi blister, može se na početku pojaviti smečkasti iscjedak koji je ok.

eridanis Prvih 10 dana.

Frida123

Postovana,
zanima me koliko vremensks duljina uzimanja oralne kontracepcije utječe na učinkovistost iste, naime pijem diane 35 u kontinuitetu 5 godina, u slučaju zaboravljene tablete nakon koliko vremena se događa buđenje jajnika? Odnosno ukoliko je zaboravljena 6. tableta u prvom tjednu, te nadoknađena nakon 14 sati, odnosno 7. dana, kada je bio i spolni odnos, a ostale se uzimaju prema pravilnom rasporedu, da li je moguća trudnoca? Vidim da dosta uzimate u obzir vremesku duljinu konzumacije kontraceptiva pa me zanima kako to utjece na učinkovitost, tj koliko se uopće smije zakasniti s uzimanjem tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako pilulu morate popiti u intervalu od 12 sati.
Nakon toga koristiti dodatnu zaštitu.

mravac

Poštovana doktorice,

pijem pilule vec godinu dana. Prvih 6 mjeseci sam pila jaz, a zadnjih 6 mjeseci sam na qlairi. Ovaj mjesec sam zaboravila popiti pilulu u prvom tjednu, odnosno 3 dan. To sam shvatila nakon 19 sati i tad sam popila zaboravljenu pilulu i pilulu od tog dana, tj. 4. dana.
Prije zaboravljene pilule sam imala odnose te sam i 3 dana iza imala nezaštićeni odnos.
Zanima me imam li ozbiljnih razloga za zabrinutost?

Nataša Šemnički, dr. med.

mravac,

nastavite piti dalje tablete uz dodatnu zaštitu ali i još popijte Escapell tab kako bi odgodile eventualnu ovulacije i time mogućnost zanošenja.

L.p.

majce123

Postovanje,
htela sam da vas pitam, u slucaju da se desi da se pilula zaboravi, i to pretposlednja pilula iz pakovanja, kako i sta raditi? Pijem pilule diana35. Ja sam juce zaboravila popiti pilulu[pijem je u 20h40min] i setila se danas u to isto vreme, popila sam obe i time zavrsila pakovanje. Sad, moje pitanje je, da li odma da uzmem da pijem novo pakovanje ili da cekam tih 7 dana pauze pa da krenem na novo 8. dana. Nadam ste da ste razumeli moj problem. Hvala unapred.

Nataša Šemnički, dr. med.

majce123 ,

napravite pauzu i nastavite piti dalje.

L.p.

majce123

E sad, da li je ovo problem ili nije, u uputstvu sam procitala, da ako odlucim da popijem to sporno pakovanje do kraja, trebalo bi da odma sledeceg dana krenem novo, da do krvarenja moze da dodje ali i ne mora, da ce svakako biti kad zavrsim sa tim pakovanjem. I posto sam kasno videla vas odgovor, ja sam se upravila po uputstvu. Da li je to problem? I da li moze da ima neke stetne posledice po mene i moje zdravlje? Hvala unapred.

Nataša Šemnički, dr. med.

majce123 ,

sve što je učinjeno po uputstvu je ispravno i nema posljedica.

L.p.

ivanam666

postovana,pijem jasmin skoro 5 godina,menstruaciju sam dobila 15.10. i pocela da pijem prvu tabletu 18.10. u podne,zaboravila sam da popijem 8 tabletu(prvu tabletu druge nedelje),to vece sam imala odnose i momak je svrsio u mene,sutradan u podne kad sam trebala da popijem devetu tabletu videla sam da nisam uzela osmu i popila sam odma dve,znaci kasnila sam sa osmom 24 sata,i sada trebam da uzmem desetu na vreme,dali trebam da uzmem tabletu za dan posle,mada sam citajuci upustvo jasmina videla da sam zasticena od 8 do 14 tablete,ali je ipak granica izmedju prve i druge nedelje,unapred zahvalna i nadam se brzom odgovoru

Nataša Šemnički, dr. med.

ivanam666 ,

popijte Ellaone tbl

l.p.

majiiicaa

Postovanje, pijem piluje inace u 00:00 kada krenem spavati, međutim sinoc sam zaboravila popiti i popila sam cim sam se probudila oko 6:45, zanima me imam li razloga za brigu, da napomenem da je to 2 pilula iz blistera, a nisam pravila pauzu od 7 dana, Logest je u pitanju? :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštpvana, tek ukoliko je kašnjenje s pilulom više od 12 sati, postoji mogućnost smanjene zaštite. Nema razloga za brigu.

Anjicaa1907

Pozdrav
Vec 6 meseci koristim Diane 35. 10.februara sam popila prvu tabletu u ovoj kutiji, 6 dana sam pila redovno, zatim sam 7 dana svakodnevno zaboravljala da popijem, posle toga nastavila normalno da pijem. U tih 7 dana sam imala 2 odnosa bez zastite. Peti dan preskakanja tablete je krenulo i krvarenje nalik na menstrualno i trajalo je 4 dana . Postoji li sansa za trudnocom?