Kontracepcija

Zbunjena

jozefina

S dečkom se vidim 3-4 puta godišnje pošto ne živimo blizu. Inače pijem kontracepsijske pilule. Razmišljala sam o tome da pijem pilule samo te mjesece kada se vidimo.Znači pila bih ih 2 mjeseca, pa 2-3 ne bi pa opet jedan mjesec bi i tako prema potrebi. Zanima me koliko je takav način uzimanja pilula pametan, da li to ima kakve posljedice na tijelo, na zdravlje jer inače ne vidim smisla da ih pijem dok mi ne trebaju. Što vi mislite o tome, što biste mi preporučili?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako je kontracepcija jedini razlog zbog kojeg ih pijete (a ne npr akne, neuredni ciklusi, bolne menstruacije i sl), onda ih možete uzimati i tako kako predlažete. Naravno, jednom godišnje obavite gin pregled, PAPA, UZV, laboratorij.