Kontracepcija

Zoely kontracepcije pilule

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete malo više godinu dana, imam redovite mjesečnice, spolne odnose imam većinom sa prezervativom no ponekad imam i bez, svega par minuta. Prilikom odnosa bez prezervativa partner zaustavi ejakulaciji odnosno kad je pri kraju stane te pričekamo par sekunda i nastavimo dalje svega par sekundi bez prezervativa te dalje nastavimo sa prezervativom.
Pila sam antibiotik 6 dana te mi ovaj mjesec kasni mjesečnica, imam sve simptome kao da ću dobiti svaku sekundu, bole me grudi i trbuh. Mjesečnicu sam trebala dobiti prije 17 dana. Često moram mokriti i imam osjećaj da me boli mjehur također i prilikom odnosa me bole jajnici i mjehur.
Trebam li se brinuti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da redovno pijete kontracepcijske tablete ne postoji mogućnost trudnoće. Kod žena koje koriste oralnu kontracepciju menstruacija ponekad može izostati.