Kontracepcija

Zaboravljena prva pilula u prvom tjednu (Midiana)

dalma_si

Pozdrav,
Pijem Midiana pilule već 10 mjeseci i nakon 7 placebo pilula zaboravila sam popiti prvu pilulu iz novog pakiranja. Trebala sam krenuti u subotu, a ja sam popila 2 pilule u nedjelju.. Petak, subotu i nedjelju imala sa nezaštićene odnose.. Trebam li više od 7 dana koristiti dodatnu zaštitu ili je tih 7 dana kako piše u uputama dovoljno (s obzirom da je baš prva pilula iz pakiranja propuštena)?
Fala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporuča se dodatna zaštita tijekom tjedan dana, iako je mala vjerojatnost da će se zbog 1 zaboravljene tablete uspostaviti ovulacija.