Neplodnost

asthenoteratozoospermia

azriela

postovani,
molim Vas da mi kazete kolika je mogucnost prirodne oplodnje obzirom na rezultat spermiograma mog muza koji je sljedeci:
APSTINENCIJA:2 DANA
VOLUMEN:2 ML
CONCENTRATION:21,81 MILL/ML
SPERMCOUNT:43,62 MILL
GRADE A:19%
GRADE B:13%
GRADE C:17%
GRADE D:51%

VELOCITY:34,3
LINEAR VELOCITI:27,5
LINEARITY INDEX:81,8

VITALITY:61%

DIJAGNOZA:ASTHENOTERATOZOOSPERMIA

Moje ovulacije i nalazi su potpuno uredni,
hvala

azriela

Zaboravila sam napisati jos i
MORPHOLOGY:8

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Puno sam puta vidjela i da kod spermiograma puno lošijih od ovoga dođe do spontane trudnoće. Zato, nisam doktor koji će vam reći da se to ne može dogoditi. Svojim pacijentima volim reći da nije nemoguće, ali da ne znamo koliko će vremena trebati, pa je bolje krenuti u neki od postupaka potpomognute oplodnje. To vrijedi i za vas, pogotovo ako pokušavate dulje od godinu dana, a pogotovo ako niste u 20-tim happy.