Neplodnost

Estradiol

lotus5

Poštovani, suprug i ja dvije godine radimo na začeću djeteta ali neuspješno. Nedavno sam vadila hormone, četvrtog dana ciklusa i svi su u svojim granicama osim estradiola čija je vrijednost manja od 5 pg/ml (imam 29 godina). Što mi je činiti dalje?

Martina Bračun, dr. med.

Poštovana,
s obzirom da 2 godine bezuspješno pokušavate ostvariti trudnoću, preporučam da se svakako javite subspecijalisti humane reprodukcije radi obrade i liječenja. Izolirani nalaz niskog estradiola, uz uredne ostale hormone, ne zahtijeva posebnu terapiju. Vas i partnera je potrebno dodatno obraditi, i započeti liječenje neplodnosti, ovisno o nalazima. Sretno!