Neplodnost

habitualni pobačaji

natasa74

Cijenjeni,
Imam 39 godina i do sada sam imala blighted ovum, med. indicirani prekid trudnoće u 18 tjednu zbog meningomyelochele te jednu prekinutu trudnoću u 9. tjednu jer se plod prestao razvijati. Osim toga imala sam i 6 biokemijskih trudnoća.

Zanima me da li je slijedeći nalaz značajan u konekstu mojih habitualnih pobačaja:
MTHFR (C677T) - HOMOZIGOT (MUTACIJA)
PAI-1 (4G/5G) - HOMOZIGOT 5G

U međuvremenu čekam ostale hematološke nalaze (Homocistein,folna kis., B12, Leiden faktor..itd)
Puno hvala,
Nataša

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Poštovana,
Sa svim nalazima koje obavljate javite se hematologu i subspecijalisti za reprodukciju.
Vjerujem da će prije ponovljenog liječenja i trudnoće biti potrebno dodatno liječenje.
Pretpostavljam da su obavljene ostale pretrage (kariogram i sl.)