Neplodnost

neplodnost

Mazina

POštovani,
imam 34 godine i radim na prvoj trudnoći.Na zadnjem pregledu mi je utvrđeno da imam ovulaciju,te da mi je taman pukla folikula te je doktor rekao da da obavezno imamo odnose taj i idući dan.Na moju žalost bilo je bez uspijeha i već 3 mj.uzimam duphaston od 16-26 dana ciklusa X2. Obično mi se 2 dana prije kraja uzimanja tableta javlja smeđkasti iscijedak popraćen laganim bolovima u donjem dijelu trbuha što pripisujem nuspojavama od tableta.Inače imam redovite cikluse 28 dana.
Danas mi je 8 dan uzimanja tableta i također se pojavio iscijedak,zanima me da li je to normalna pojava,mogu li se nečemu nadati,te koliko se ciklusa mogu uzimati
duphastoni??
hvala,lp

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Poštovana,
Jedan ciklus ovulacija daje svega 20-25% šanse za trudnoću.
Premenstrualna krvarenja (smeđi iscjedak) nisu normalna. Treba istražiti funkciju žutog tijela i kvalitetu endometrija.