Neplodnost

Hyperspermia

pixy79

Poštovani,
nalaz spermiograma mog supruga očitao se kao oligoasthenozoospermia sa 165 miliona u ejakulatu, međutim koncentracija je samo 12,5 mil sa 36 % PP i 12 % P, a ni morfologija nije sjajna samo 11,5 % ispravnih. Zanima me kakve su nam realno šanse za prirodnu trudnoći i da li je volumen od 13 - 20 ml možebitan uzrok loše koncentracije? Lp

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Poštovana!

Nalaz spermiograma ukazuje na blaže umanjenu plodnost, a i volumen je prevelik. Ukoliko su svi nalazi kod Vas u redu moglo bi doći do prirodne trudnoće.
Ipak, treba ponoviti spermiogram i njegovu mikrobiološku obradu.