Neplodnost

Kada doktoru?

ganimed

Imam 30 god, a moj muž 31 godinu.
Obadvoje smo zdravi, normalne težine. Kod mene je ginekološki nalaz u redu, hormoni također normalni.
Odnose imamo nekoliko puta tjedno i tijekom cijelog mjeseca.
Već 10 mjeseci pokušavam zatrudnjeti, ali bez uspjeha.
Da li bi se već trebali javiti liječniku u svezi toga?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Poštovana,
Službeno, neplodnost se dijagnosticira ukoliko niste trudni nakon godinu dana nezaštićenih odnosa. Ovo ne znači da nećete ostati trudni u drugoj ili trećoj godini pokušavanja, ali nakon godine dana nema više potrebe čekati i gubiti vrijeme, ukoliko postoji ozbiljniji problem. Zato predlažem da se javite svom ginekologu radi daljnih koraka.