Neplodnost

progesteron

jejja

Poštovani!
Krenuli smo u skupljanje nalaza za MPO , radila sam pretragu progesteron 21dc, nalaz kaze luteinska faza ref vrijednost 1,7-27 a meni je 7,51, jasno mi je da je vrijednost unutar granica ali me zanima je li to svejedno preniska vrijednost te znaci li to da nema ovulacije ako je progesteron na 21dc toliki? Koliko je to zapravo dobar/los nalaz? Je li to moguc razlog neplodnosti ?
Unaprijed hvala na odgovoru..

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Poštovana, ovaj nalaz je unutar granica normale. Teško je na osnovu samo jednog laboratorijskog nalaza reći što je uzrok neplodnosti i u čemu je problem, ipak su potrebni pregled, ultrazvuk, razgovor sa parom, te uvid u sve potrebne nalaze.

jejja

Poštovana!
Stigli su mi i novi nalazi pa me zanima vase misljenje, u zagradi su referentne vrijednosti...
progesteron 21dc 7.51 (lut.faza 1.7-27.0) - za to mi dr kaze da nije bilo ovulacije kad je tako nisko, iako ste vi rekli da je to u granici normale, po LH trakicama sam zakljucila isto da nema O.
ostale mi jos nisu pogledali pa ne znam sta znaci sve to...dakle
TSH 2.22 (0.3-5.0)
LH 7.02 (folik.faza 2.4-12.6)
FSH 7.58 (folik.faza 3.5-12.5)
Prolaktin 97.15 (folik.faza 102-496) - sta predstavlja taj snizeni prolaktin?
Estradiol 266.6 (folik.faza 46-607)
Testosteron 1.64 (0.29-1.67) - malo poviseno, sta bi trebalo znaciti?
Vjerujem da su ovo sitne razlike ali i da to moze utjecati na neplodnost.. Hvala na pomoci...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Poštovana,
Nisam sigurna da smo se razumjele zadnji put jer je moj odgovor isti. Vaši su hormoni u granicama normale, ali ništa ne znače bez razgovora i pregleda, tek se tada mogu pravilno interpretirati. Zato razgovarajte sa svojim reprodukcijskim ginekologom o nalazima.