Neplodnost

Pretraga

mmg

Poštovani,

Na sistematskom pregledu prije godinu dana utvrđena mi je početna osteopenija kralježnice. Preporuka je bila ponavljanje denzitometrije za godinu dana. S obzirom da imam problem s neplodnošću i uskoro planiram ići u MPO postupak, zanima me da li denzitometrija tj. zračenje kojem ću biti izložena pri tome može negativno utjecati na MPO postupak.

Unaprijed zahvaljujem!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Poštovana,
Doza zračenja koja se primi kod denzitometrije izrazito je mala. Međutim, svakako treba proći bar jedan ciklus od pretrage do MPO postupka. Moja je preporuka odgoditi denzitometriju za nakon postupka. Ako postupak bude uspješan, kost će se oporaviti tijekom trudnoće, a ako ne bude uspješan možete ponoviti pretragu.
Pozdrav