Neplodnost

Krvarenje prije bhcg

Kika:)

Poštovani, upravo smo završili i četvrti stimulirani icsi koji je opet završio negativno. U svakom postupku točno 11dan poslije punkcije prokrvarim iako koristim utrogestane. Napravili smo faktore trombofilije i oni su ovakvi:
MTHFR(C677T) homozigot( mutacija)
PAI -1 (4G/5G) heterozigot 4G/5G , ostalo piše normalno... Ako mi možete komentirati?
Sad me zanima jel bi bilo dobro napraviti i imunološke pretrage??? Koji bi bio razlog tog krvarenja??? Hvala vam!

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Poštovana,

Krvarenje prije očekivanog nastaje zbog izostanka implantacije (trudnoće) ili nereceptivnog, lošeg endometrija. Krvarenja su češća kada se u fazi žutog tijela daju vaginalni pripravci progesterona. Nalaze za trombofilije predstavite stručnjaku, hematologu. Oni nisu indikacija za primjenu heparina.