Neplodnost

Trombofilija

Daris8

Dobar dan moje postovanje ovako imala sam dva spontana u ovoj godini radila sam hrpu nalaza a htjela bi pitati sta znaci na nalazu trombofilije PAI 1 5g /5g alela dali je to uzrok ponavljanja spontanih.hvala

Martina Bračun, dr. med.

Poštovana,
radi se o trombofiliji niskog rizika, tako da to vjerojatno nije razlog spontanim pobačajima. Najčešći uzroci spontanim pobačajima su kromosomske abnormalnosti ploda, dakle nešto na što ne možemo utjecati. S obzirom da je do dva pobačaja došlo unutar godine dane, svakako se posavjetujte sa svojim ginekologom o drugim mogućim uzrocima neuspješnim trudnoćama te o pripremama za sljedeću trudnoću.