Rak debelog crijeva

adenosquamozum intestini crassi gradus: visoki - Dukes C

plazonja

Poštovani,
radi se o mojoj mami koja ima 61 god; 20. 11. napravljena je Haemicolectomia lat. dex. per laparascopiam,
PHD: Ca. adenosquamozum intestini crassi Gradus: visoki -Stadij bolesti T3N1MO Dukes C
preoperativna obrada nije učinjena
postoperativna obrada: MSCT abdomena i tm. biljezi - uredni. ECOG scor 0.
Indicirano liječenje adjuvantnom kemoterapijom po Mayo protokolu.

Molim Vas mišljenje o navedenom liječenju, i da li bi imunokemoterapija u ovoj fazi bila učinkovitija;
Vaše prognoze?
Hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Prosječno 5-godišnje preživljenje u stadiju T3N1 je oko 50%-60%, ali značajno ovisi o broju odstranjenih i pregledanih limfnih čvorova. Čini se da je kod vaše majke odstranjena sva vidljiva tumorska masa i da joj je sada predložena adjuvantna kemoterapija po Mayo shemi koja sadrži leukovorin i 5-fluorouracil. To je standardna adjuvantna kemoterapija u R. Hrvatskoj i povećati će izglede za oko 15%.