Rak debelog crijeva

alternativa

sara_86

primijetila sam krv u stolici prije par dana i jako sam zabrinuta. znam da bi bilo najbolje uraditi kolonoskopiju ali mi je tesko odluciti se na to jer znam da ljudi padaju u nesvijest od bola prilikom istog. zanima me da li bi obicni ultrazvuk pokazao ako na crijevima nesto ima. podvrgla bih se kolonoskopiji ako bi bilo sumnji na polipe i slicno.
unaprijed hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost nema alternative kolonoskopiji. Ultrazvuk ne ništa pokazao glede stanja vašeg debelog crijeva. Kolonoskopiju je moguće izvršiti i u anesteziji.