Rak debelog crijeva

Sluz u stolici

profesorica

Poslednjih pola godine mi se desava da imam zatvor nekih 3-4 dana a nakon toga u jednom danu imam vise stolica(3-4) rijetko u vidu proliva a cesce normalne stolice. Ove stolice kadkad umiju biti tanke (citajuci vas sajt- vidim da ni to nije dobar znak). Poslednjih mjesec dana sam primijetila bjelicastu sluz u stolici (ne u svakoj stolici vec mozda u 2-3). Veoma cesto imam grceve u stomaku koji zavrsavaju gasovima posebno uvece. Da li su ovo znaci zbog kojih se treba posjetiti lijecnik i koje pretrage uraditi da bi iskljucila mogucnost raka debelog crijeva. Da li je laboratorijska analiza stolice ili vise stolica dovoljna. Sobzirom na moje godine (33) ne spadam u rizicnu kategoriju (ili ne bar jos uvijek) a i nemam genetsku predispoziciju za ovu bolest. Ipak veoma sam zabrinuta.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Sve što ste naveli ukazuje na to da nešto s vašim crijevima(prije svega debelim crijevom) nije u redu. Otiđite na pregle specijalistu gastroenterologu kojiće utrditi u čemu se radi i prepisati vam odgovarujeće liječenje.