Rak debelog crijeva

trebam li se zabrinuti radi hemeroida?

ivana zg

Poštovani!
Imam 31g, cijeli život imam probleme s stolicom , lošom probavom, hemeroidima. U trudnoći se to još i pogoršalo, naime rodila sam prije 7 mjeseci.
Stolica je često krvava, ponekad gotovo bijela, moram sjediti u toploj vodi da bi nuždu uspjela obaviti do kraja.
Sada sam zamjetila da imam nekakvu izraslinu, predpostavljam da je to vanjski hemoroid, tj. kao da su hemoroidi izašli van. Jako su bolni. Ne koristim nikakave kreme jer isključivo dojim bebu.
Trebam li na kakav pregled, i kojem specijalistu moram?
Može li se pregled debelog crijeva obaviti po anestezijom?
Hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Hemeroidi su stanje iz kojieg nikada ne nastaje zloćudni tumor. Međutim i hemeroidi su ozbiljna bolest koja zahtijeva i ozbiljno liječenje jer su moguće komplikacije kao što su krvarenja i upala. Svakako otiđite na pregle kirururgu ili specijalistu za bolesti završnog dijela crijeva koji se naziva proktolog ili koloproktolog.

ivana zg

Zahvaljujem na odgovoru.