Rak dojke

Ciste u dojkama

Zora123

Molim da mi objasnite zadnji ultrazvučni nalaz:
Pri UZV pregledu u parenhimu obje dojke vide se sitne ciste. U DLK desne dojke vidi se cistična tvorba promjera 0,7cm s mjestimičnom zonom dorzalne atenuacije zbog čega se savjetuje daljnja obrada. U parenhimu lijeve dojke ne nalazi se suspektnih tvorbi koje bi zahtijevale daljnju dijagnostičku obradu.

Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
liječnik samo temeljem UZV-a ne može točno reći o kakvoj se cisti radi te Vam savjetuje nastavak obrade kako bi se ustanovilo o čemu je riječ.

Ippo.girl

Poštovanje,
Javljam se jer me zanimaju neke stvari...
Naime, prije nekoliko dana sam imala uraslu dlačicu oko bradavice na desnoj dojci i uspjela sam je izvaditi. Nakon toga, dojka me je malo boljela, ali ništa previše.
Iz navike sam uzela čurekotovo (crni kim) ulje i umasirala u obje dojke. Sinoć, primijetila sam da mi se kožica desne bradavice ljušti. Koža je nježna, na bradavici nema ništa tvrdo. Da li je to možda zbog ulja?
Pored ovoga, boli me na malo jači dodir. Zanima me šta bi moglo biti uzrok tog bola.. Da li ciste ili nešto opasnije? (zadnja menstruacija mi je bila 22. decembra i ne bih rekla da je uzrok bola pms.)
Jako se plašim otići doktoru, a na internetu ne smijem tražiti savjete jer se još više uplašim. Nadam se Vašem odgovoru kako bih znala da li da se brinem ili ne.

Unaprijed hvala!

Srdačan pozdrav.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
samo temeljem opisa ne mogu Vam reći o čemu se točno radi te se svakako javite liječniku.

dunja.dunja

Poštovana doktorice, bila sam na ultrazvuku dojki i nalaz je sljedeći:

*/ DG: N60 Benigna (dobroćudna) displazija dojki

UZV dojki pokazuje simetrične dojke sa primjereno razvijenim žljezdanim parenhimom koji je uredne ehostrukture i arhitekture. Suspektnih žarišnih lezija se ne izdvaja. Na 1 h u desnoj dojci vidi se benigna ovalna hipoehogena lezija veličine 5mm koja najvjerojatnije odgovara kompleksnoj cisti.
Koža i potkožno masno tkivo uredne su debljine i ehostrukture.
Obostrano aksilarno bez znakova adenopatije.
BIRADS 2
Kontrola za godinu dana.

/*

Možete li mi molim Vas prokomentirati ovaj nalaz i da li je potrebno učiniti nešto prije zbog te ciste?

Unaprijed hvala na odgovoru.

S poštovanjem.

Dzejlana214

Pozz
Nova sam na forumu pa nez da li je pitanje napisano na pravom mjestu ali se nadam da ce neko vidjeti.
Imam 27 godina prije par dana sam osjetila bol prvo u desnoj zatim u lijevoj dojci,Isla sam na UZV i doktor je rekao da su u pitanju ciste nije mi dao nikakvu terapiju niti se nesto pretjerano trudio da objasni kontrola za 3mj i to je to.preplasena sam jer mi mama vec ima rak.Molim vas ako vi možete da mi kazete da li imam razloga za zabrinutost na osnovu ovog UZV dojki..i nez da li je bitno ali zadnji menstruacije ciklus sam imala 29.12 a UZV sam radila 22.01
UZV
Parenhimske zlezdanog tipa sa cisticnim promjenama
DUK lijeve dojke cisticna promjena 7mm,GSK lijeve dojke cisticna promjena 18mm.
GSK desne dojke cisticna promjena 6,7mm DUK-desne dojke dvije cisticna promjene 2,2 i 2,5 mm.
Koza potkoza,aksile,obostrano nalaz bez osobitosti.
Savez za FNB ako budu rasle.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana dunja.dunja,
nalaz UZV-a ne daje razloga za brigu te se naručite na kontrolu sukladno preporuci. Jasno, ukoliko primijetite bilo kakve promjene, javite se liječniku odmah

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana Dzejlana214,
sukladno preporuci, obavite kontrolu za 3 mjeseca. Ukoliko primijetite bilo kakve promjene, javite se liječniku odmah

Dzejlana214

Da li to znaci da UZV i nije bas uredu,i da imam razloga za zabrinutost??

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
to samo znači da postoji razlog za kontrolni UZV za 3 mjeseca a u međuvremenu se Vama kao i bilo komu drugome može bilo što promijeniti na dojkama što bi tražilo i raniji pregled.

izgubljena_2

Postovani,

prije ca. tjedan dana mi je iz lijeve dojke pocela curiti tekucina nalik mlijeku. Otisla sam u bolnicu na pregled gdje mi je UZV-om ustanovljeno da imam cistu na dojci velicine 0,9x0,3x0,9mm. Sa tim nalazom otisla sam kod gin, i vadila sam krv da se vidi povisenost prolaktina. Naime, prolaktin je uredu. Zanima me samo da li imam razloga za brigu i da li bi trebala napraviti citoloski nalaz tog sekreta? Napomenula bih da imam 25 godina, i nikakav udarac nije bio u grudi koji bi mogao uzokovati cistu.

Hvala Vam unaprijed,

Lijep pozrav

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
napravite citološki nalaz sekreta.