Rak dojke

her-2

visnja

operirana sam i laboratorijski je utvrdjeno da imam her-2: 2+ no nitko mi nije niti spomenuo da trebam uzimati herceptin, vec sam o tome procitala u med literaturi.
trebam li ga uopce uzimati u ovoj fazi bolesti (operirana sam u lipnju o.g.), odnosno trebam li ga uopce uzimati jer je to granicni (?) nalaz ili mozda trebam (provjeriti) ponoviti testiranje?
kakvo je vase misljenje o tome?
kako/kada inace mogu, kao redovna pacijentica, primjerice s lijec uputnicom, doci kod vas na pregled/po savjet?
unaprijed zahvalna!

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nalaz Her-2 2+ je zaista graničan. On nije indikacija za početak liječenja Herceptinom. Moguće ga je provjeriti drugom metodom(FISH ili CISH). U ovoj fazi bolesti ga najvjerojatnije ne trebate uzimati, ali to ovisi o drugim čimbenicima koje ne navodite. Na pregled, s uputnicom, možete doći ako se predbilježite za pregled u mojoj ambulanti.