Rak dojke

Karcinom dojke

Ivona

Možete li mi reći vaše mišljenje za dalje liječenje? Tumor klasificiraju Elston Ellisovim indeksom 6. Carcinoma ductale invasivum. Tumor je hormonalno osjetljiv.

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Naveli ste nedovoljno podataka da bih vam mogao dati pouzdano mišljenje o daljnjem liječenju. Potrebni su još podaci o starosti bolesnice i menstrualnom statusu, veličini tumora, statusu limfnih čvorova u pazuhu i statusu HER-2 u tkivu tumora.
Na temelju datih podataka je jasno samo da se radi o hormonoosjetljivom tumoru srednjeg stupnja diferenciranosti i da je u nekoj fazi liječenja bolesnice nužno primjeniti hormonalno liječenje.