Rak dojke

Karcinom dojke i zracenje kao terapija

BIMO

Poštovana po operaciji desne dojke preporučeno mi je lječenje nolvadexom 2x10 mg i radioterapija 3D
Radi se o luminalnom A tipu invanzivnog carcinoma metastaticum limphonodus sentinel pN1(sn)

Molim misljenje o tome trebam li komo terapiju ili ne?
Koliko je zračenje fizički zahtjevno?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
na žalost, bez detaljnog uvida u patohistološki nalaz te nalaz operacije ne mogu Vam dati mišljenje o opravdanosti kemo ili radioterapije.
U svakom slučaju, radioterapija dojke nije fizički zahtjevna te se uglavnom dobro podnosi. Vrlo često bolesnice paralelno uz radioterapiju i rade te obavljaju svakodnevne funkcije kao da se ništa ne događa.