Rak dojke

konglomerat

ljuba

Na sistematskom pregledu UZV dojke piše sljedeće
Dojke izvana uredne,asimetrične lijeva dojka nešto manja od desne,uredna debljina kože i potkožnog masnog tkiva. Vidi se obostrano gusti žljezdani parenhim uz umjerene fc.promjene. U GLV lijeve dojke na 13/14h vidi se konglomerat f.c. promjena 11x27 mm uz koji se nalazi manja cista.Žarišna lezija se ne vidi
Molim vaše mišljenje u vezi ovog nalaza i što da radim dalje i koliko je to opasno
Unaprijed hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nemate razloga za zabrinutost. Ovo je opis potpuno normalnog nalaza ultrazvučnog pregeda dojki. F.c. označava fibrocistične promjen što je potpuno normalna pojava u dojkama. Posljedica je cikličkih stimulacija žljezdanog parenhima dojiki zbog cikličkih hormonalnih promjena u tijeku menstruacijskih ciklusa.