Rak dojke

MIŠLJENJE O NALAZU

mkoren

Poštovani,

lijepo Vas molim drugo mišljenje o slijedećem nalazu ultrazvuka dojke, žensko, 33 godine:

Uredan prikaz kože, potkožnog masnog tkiva i Cooperovih ligamenata.
Obilan žljezdani crtež uredne ehogenosti. U GKL lijeve dojke odmah ispod kože hipoehogeni nodus, ograničeni i veličine 5 mm, mjestimice pojačava uz iza sebe / UZV FA ili gusta cista /
Mlječni kanalići urednog lumena i urednog toka. Mamilarne regije, aksile i paresternanli prostori urednog su nalaza.

MIŠLJENJE: Preporučam samokontrolu, za 6 mj kontrolni uzv dojke, ili ranije po potrebi.

Najljepša hvala.

Lp.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
UZV je pretraga koja se radi u realnom vremenu te nije moguće dati drugo mišljenje temeljem napisanog nalaza, liječnik je napisao ono što je vidio i to nitko drugi ne može potvrditi niti opovrgnuti. Opisuje se manja tvorba, prema liječniku koji je radio pretragu to je fibroadenom ili gusta cista. Takve promjene ne zahtijevaju daljnju dijagnostičku obradu već, kako Vam je i preporučeno, redovne samopreglede i kontrolni UZV za 6 mjeseci. Ako tijekom samopregleda uočite nekakve promjene, trebate otići na UZV i ranije.