Rak dojke

Ponovna citopunkcija

lilana

Nakon redovne kontrolne mamografije poslana sam na citopunkciju pod UZV. Molim vas objašnjenje citološkog nalaza: U razmazima se vide brojni pigmentofagi, rijetke multinuklearne stanice, lipociti, te nekoliko manjih nakupina stanica duktalnog epitela s hiperkromazijom i preklapanjem jezgara. Doktorica je tražila ponovnu citopunkciju čije ću rezultate dobiti za tjedan dana. Imam 50 godina. U obitelji nije bilo karcinoma. U velikoj sam brizi te me zanima moguća dijagnoza i prognoza.
Srdačan pozdrav.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Iz navedenog opisa ne može se sa sigurnošću zaključiti o čemu se radi. Zbog toga je bilo potrebno ponoviti citopunkciju. Napominjem međutim, da se sa sigurnošću može ustanoviti o čemu se radi jedino biopsijom, to jest uzimanjem uzorka sumnjivog tkiva i patohistološkim pregledom istog.