Rak dojke

Punkcija dojke

mirma987

Bila sam kod lijecnika, naden mi je cvoric u donjem dijelu lijeve dojke. Inace imam 17 godina. Vjerojatno je nesto benigno, no doktorica me uputila na ultrazvuk i spomenula je punkciju ukoliko bi za to bilo potrebe. Pa me zanima, boli li to puno?!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mislim da punkcija ne boli puno

Mašenka66

Poštovana,
Molila bih pojašnjenje nalaza
24.6.izvršena je punkcija hipoehogene promjene na granici gornjih kvadranata desne dojke,periareolarno,pod kontrolom UZV-a
Punkcijom se dobije 1 ml tamnosivkastog tekućeg sadržaja.U oskudnije celularnim razmazima i sedimentima se vide dvije veće skupine stanica niskog cilindričnog epitela,nešto bipolarnih golih jezgara,po koji fagocit,elementi krvi,ružićasta tvar i detrius.
Nalaz odgovara hiperplaziji žljezdanog epitela dojke i znacima cistične degeneracije.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
u punktatu nije nađeno malignih stanica što je, jasno, dobro. Nemam drugih podataka, pretpostavljam da će Vas liječnik naručiti na nešto bližu kontrolu s obzirom na ove elemente hiperplazije.