Rak dojke

Antica

14.4.2000 g operarao sam rak dojke. Muškarac sam
Dijagnoza: Ca dukatele iznasivum G II sine meta ( LN 076, ER 0, PgR l7,3,tm 2,5 cm Glk, NO MO
U III mj 06. godine otkriven je je tumor na plućme, vele kao posljedica zakašnjeli metastaza raka sise.
Do sada sam napravio, 4 CT pluća 2 bronhoskopije, UTZ abdomena, CT gave,sintigrafiju kosti i svi su nalazi uredni.
od III mj.07.do sada primio sam 6 kemoterapija FAC, 9 kura hreceptina, i 20 kura Texol 150 mg.Sada pijem tablete Xeloda 2 x 5 dnevno po 500 mg.
Veličine tumora su varilale. Imam HR 2 +++ pozitivan.
Nalaz CT toraksa 24.8.07 je sljedeći:
Stanje po radio terapiji neoplazme bronha:
Na učinjenim presijecima od apeksa do baze pluća vidi se i dalje infiltrativni proces u području ishodišta broha za gornji režanj desnog plućnog krila koji mjeri 28 mm u promjeru i nešto je veći u odnosu na predhodni CT nalaz. Nekoliko sateliskih lezija u plućnom perehmnu perihilarno i u istom režnju iste veličine.
Obostrano periferno u gornjim režnjevima apikalnim segmentima donjih režnjeva, vide se nadozne sjene neoštrih kontura koje djelom sadrže kalcifikate,te jedna potpuno kalcificirana nadozna lezija u apikalnom segmentu gornjeg desnog režnja promjera 13 mm. Subpleuralno u donjem desnom režnju uz kosi interlobij te uz konstantnu pleuru izdvajaju se dvije nadozne lezije ovalna oblika veličine 5-9 mm, koje morfološki mogu odgovsrsti metastaskim lezijama,
U uopredbi sa predhodnim CT -om ne vidi se znakova progresije u veličini i broju opisanih nadoznih lezija.
Ostali dijelovi plućnog perenhima i bronhalnog stabla urednog su nalaza
Nema znakove bilarneni medijastinalne adenopatije.
Pluralni prostori su slobodni.
Imam 71 godinu osijećam se dobro i dobrog sam apatita ne gubim na težini UZV srca EF 52% .
Molim Vas za Vaše mišljenje i prognozu. te za daljne korake u liječenju.
Naj ljepša hvala.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na žalost, karcinom dojke s metastazama još je uvijek neizlječiva bolest. Oko 50% bolesnika preživi 2 godine od pojave metastaza, ali se taj postotak znatno povećava modernim metodama liječenja. Liječenje koje je do sada kod vas provedeno potpuno je u redu i u skladu s dostignućima moderne medicinske znanosti. Iz onoga što ste naveli, izgleda da vam Xeloda pogoduje te nastavite uzimati taj lijek i dalje, naravno uz stalne kontrole vašeg onkologa koji vas je i do sada liječio.