Rak dojke

scintigrafija

Poštovani,
molim Vas da mi objasnite nalaz scintigrafije kostiju: vidljivo patološko nakupljanje aktivnosti u lijevom koljenu uzrokovano degenerativnim promjenama.
Naime, osoba boluje od karcinoma dojke. Operacijom je odstranjena dojka, primljena je kemoterapija i zračenje i trenutno uzima Arimidex kao daljnju terapiju.
Hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kao što ste i naveli da piše u nalazu, najvjerojatnije se radi o degenerativnim promjenama u koljenu; gonartrozi. To treba provjeriti i potvrditi običnom rtg. snimkom koljena. Scintigrafija inače nije pretaga specifična samo za karcinom, njome se dtektiraju i druge bolesti skeleta koje dovode do ubrzane/pojačane pregradnje koštanog tkiva.