Rak dojke

Scintigrafija kostiju

Maike

Poštovani
2014 sam operirala rak dojke hormonski i her2 pozitivan
Dobila sam 4AC,12 taxola, 18 herceptina I 30 zračenja.
U 12 mjesecu 2017 dijagnosticirali su mi metastaze na oba pluća krila koji trenutno stagniraju. Od terapije sam dobila 9 Docetaksela I trenutno sam na biološkoj terapiji+ herceptina.
26.9.2018.radila sam scintigrafiji kostiju te mi piše u nalazu:
Nehomogen je prikaz 6. lijevog rebra posterolaterno, preporučamo radiološki obradu, nehomogeniji je prikaz glave oba humerusa, preporučamo kontrolu, pojačan je prikaz desnog sternoklavikularnog zgloba, vjerojatno degenerativne promjene, preporučamo pračenje(F-18 FDG PET/CT
Hvala na odgovoru!
Lp Maike

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
zasad scintigrafija skeleta nije pokazala sigurnih znakova širenja tumora na kosti ali preporuka je, za svaki slučaj, učiniti RTG 6. lijevog rebra kako bismo bili sigurni.