Rak dojke

Citološki nalaz dojke

iig

Poštovani,
Nalaz od punkcije dojke glasi ovako:
CP lezije velicine 11 mm u graničnom dijelu donjoh kvadranata desne dojke pod kontrolom Uzv-a.
U razmacima se vide skupine stanica duktalnog epitela, tračci strome i masnog tkiva, tek po koja gaola jezgra mioepitelnih stanica, elementi krvi.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
u nalazu citopunkcije se ne opisuje malignih stanica ali nalaz Vam može točno interpretirati samo onaj liječnik koji Vas je uputio na citopunkciju.

Ivana0104

Poštovana,

ljubazno Vas molim tumačenje nalaza. Citološki nalaz: CP lezije u GMK lijeve dojke, pod kontrolom UZV-a. Punkcijom je dobiven gusti smećkasti uzorak.
U razmazima se vide skupine stanica duktalnog epitela, obilno eozinofilnog materijala u pozadini, eritrociti.

Elementi cistične promjene. (podebljano napisano).

Molim Vas savjet što dalje činiti. Mamografijom i UZV-om se godinama kontroliram, i sad je na preporuku poslije UZV-a učinjena punkcija dojke.

Unaprijed hvala uz štovanje!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
u Vašem nalazu se ne opisuje zloćudnih stanica već samo stanica koje upućuju na postojanje ciste, dakle ništa opasno.
Međutim, nalaz citopunkcije se može točno interpretirati samo uz nalaz mamografije i/ili ultrazvuka te klinički pregled tako da će Vam samo Vaš liječnik koji Vas je i uputio na pretragu moći reći o čemu se točno radi.